• Nowa galeria Wydarzenie została dodana do albumu fotograficznego

23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023 🥳 Uczniowie klas trzecich pożegnali Panie wychowawczynie i młodszych kolegów. Pierwszy etap szkolnej przygody zamknięty. Uczniowie klas ósmych pożegnali się ze szkołą, złożyli uroczyste ślubowanie i są gotowi aby ruszyć w dalszą drogę. Niech drogowskazem będą dla nich słowa patrona szkoły Stanisława Wyspiańskiego „Idziesz przez świat i świa­tu da­jesz kształt przez two­je czy­ny”. Udanych i bezpiecznych wakacji

• Nowa galeria Wydarzenie została dodana do albumu fotograficznego

15 czerwca odbył się finał Szkolnego Mam Talent. Uczniowie zaprezentowali całą gamę talentów! Wydarzenie zorganizowały uczennice klasy 8b Kinga i Amelia

• Nowa galeria Wydarzenie została dodana do albumu fotograficznego

Koło teatralne zakończyło pracę przed wakacjami. Z nowymi siłami i wypoczęci spotkamy się we wrześniu. Spędzony wspólnie czas w środowe popołudnia to była zabawa, radość, ale też ciężka praca, której efekty pokażemy po wakacjach. Tajemnice teatru odkrywała przed uczniami Pani Anna Krakowska.

• Nowa galeria Wydarzenie została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych z osobą z dysfunkcją wzroku. Pan Henryk Wolański nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, zaprosił do naszej szkoły Panią Maję. Dowiedzieliśmy się jak wspierać osobę niewidomą w sytuacjach społecznych. Jak pomóc gdy będziemy świadkami sytuacji z ich udziałem np. na przystanku, w autobusie, w sklepie, a może w nowej szkole. Wiele osób niewidomych z łatwością wykonuje różne czynności i nie lubi, żeby im pomagać. Pomóż niewidomemu, gdy cię o to poprosi, albo gdy zauważysz, że czuje się niepewnie lub jest zdezorientowany. Biała laska, którą osoba niewidoma posługuje się przy chodzeniu, wysuwając ją nieco do przodu, powinna zwrócić twoją uwagę. Nie przechodź wówczas obojętnie. Przyjrzyj się życzliwie człowiekowi, któremu niewielkim wysiłkiem możesz pomóc. Pani Maja opowiedziała o sobie, swojej edukacji, problemach jakie napotyka na codzień. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak korzysta z telefonu, jak działa maszyna do pisania dla niewidomych i przećwiczyć pomoc. Pani Maja przygotowała dla każdego ucznia imię napisane w alfabecie Braille’a.

• Wyjście klasowe kl. 3b

• Nowa galeria Wyjście klasowe kl. 3b została dodana do albumu fotograficznego

Klasa 3 b kończy rok szkolny pożegnalną wycieczką do Chęcin. Uczniowie wzięli udział w lekcji historii pt. Rycerze i zamki w zabytkowej kamienicy "Niemczówka", a następnie zwiedzili Jaskinię "Raj". Nie zabrakło również czasu na wspólne zabawy oraz pyszne lody.

• Nowa galeria Wydarzenie została dodana do albumu fotograficznego

16 czerwca odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas 4-8. W tym roku do rozdania było aż 156 medali, które można było zdobyć w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych. Nasi podopieczni walczyli m.in. o tytuł Najsilniejszego🏋‍♂️ , Najszybszego🏃‍♂️ i Najwytrzymalszego💪 ucznia szkoły. Jak zawsze nie brakowało emocji, pięknych pojedynków i rywalizacji do ostatnich metrów. W imprezie wzięła udział duża ilość uczestników, którzy chętnie sprawdzali swoje możliwości w wymagających konkurencjach. Impreza zakończyła uroczysta dekoracja zwycięzców.

• Informacja

• Zebranie informacyjne dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów (rok szkolny 2023/24) odbędzie się 20.06.23 (wtorek) godz. 17:00 sala gimnastyczna/budynek szkoły. Zapraszamy!

• Wyjście klasowe kl. 1a, 1b

• Nowa galeria Wyjście klasowe kl. 1a, 1b została dodana do albumu fotograficznego

W środę klasy 1a i 1b odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej Dowiedzieliśmy się dlaczego żółta Toyota prowadzi samolot na pas startowy, jakie zwierzęta pracują na lotnisku, czego nie możemy zabrać do samolotu i wiele innych.