O nas

Samorządowe Przedszkole nr 25 im. Pawiego Piórka w Krakowie to placówka łącząca tradycję i nowoczesność. Przedszkole zostało utworzone uchwałą Rady Miasta Krakowa w 2013 roku z funkcjonujących do tego czasu, przy Szkole podstawowej nr 51, oddziałów przedszkolnych. Obecnie placówka wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 14.

Pawie Piórko to przyjazne miejsce, gdzie wszyscy czują się bezpiecznie. Naszym milusińskim zapewniamy profesjonalną opiekę, wychowanie i edukację w czterech oddziałach, w których zapewniamy harmonijny rozwój dzieci od trzeciego do szóstego roku życia.

W celu przygotowania najmłodszych do rozpoczęcia nauki w naszej placówce organizujemy dni adaptacyjne, podczas których rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach i zobaczyć, jak dziecko funkcjonuje w nowej grupie.

Godziny pracy

- przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00

- bezpłatna podstawa programowa jest realizowana od 8:00 do 13:00

W naszym przedszkolu oferujemy:

- kompetentną i wykfalifikowaną kadrę pedagogiczną

- profesjonalną opiekę dla dzieci przez 10 godzin dziennie

- zajęcia i zabawy prowadzone zgodnie z Podstawą Programową MEN

- zajęcia rytmiczne

- zajęcia z języka angielskiego

- zajęcia z gimnastyki korekcyjnej

- codzienny pobyt na świeżym powietrzu w bezpiecznym otoczeniu

- możliwość udziału w zajęciach religii

- atrakcyjne wycieczki

- imprezy okolicznościowe

- trzy zdrowe posiłki z własnej kuchni

- miłą i przyjazną atmosferę

Naszym celem jest wspomaganie rozwoju dziecka, zgodnie z jego możliwościami rozwojowymi, rozwój wielokierunkowej aktywności naszych wychowanków, a także ustawiczne doskonalenie naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej, polegające na poszukiwaniu nowych rozwiązań metodycznych.

W pracy z dziećmi realizujemy programy zgodne z Podstawą Programową MEN, wspomagające rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, realizowany materiał dopasowujemy do wieku i możliwości dziecka.

Kameralność naszej placówki sprzyja indywidualnemu podejściu do każdego dziecka, a fakt, iż jesteśmy częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, daje naszym wychowankom możliwość bezstresowego przejścia z przedszkola do szkoły.

Dbamy o to, aby dzieci rozwijały się w atmosferze ciepła i zrozumienia, czuły się akceptowane i miały poczucie własnej wartości. Bardzo cenimy współpracę z rodzicami. Organizujemy liczne imprezy okolicznościowe: Pasowanie na Przedszkolaka, Mikołajki, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, Bal Karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka.

W wieku przedszkolnym dziecko nabywa podstawowe umiejętności społeczne, werbalne i emocjonalne niezbędne w dalszym życiu, a edukacja przedszkolna ma fundamentalne znaczenie w rozwoju naszych dzieci.

W celu zapoznania się z naszą ofertą oraz placówką zapraszamy na dni otwarte, które odbywają się zwykle na przełomie lutego i marca. Informacje i dokładne terminy znajdują się na stronie internetowej oraz na naszym profilu: https://www.facebook.com/przedszkolenr25