• Projekt edukacyjny w klasie 2b

• 26.10.2023 21:47
      • .
      • W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klasy 2 b realizują autorski projekt edukacyjny „Rosnę zdrowo, bo wiem co jem”. Celem udziału w projekcie jest poznanie i uświadomienie zagrożeń płynących z nieodpowiedniego sposobu odżywiania, a także poznanie zapotrzebowania rozwijającego się organizmu na podstawowe składniki odżywcze i  konsekwencji ich braku w diecie. W czasie udziału w zajęciach uczniowie  zdobędą nowe wiadomości o produktach, które powinny znaleźć się w diecie dziecka. Poznają zasady racjonalnego i zdrowego sposobu odżywiania,  będą kształtować  zdrowe nawyki żywieniowe. Dzieci będą zdobywać wiedzę ii umiejętności poprzez odkrywanie, próbowanie i eksperymentowanie. Nauczą się również samodzielnego komponowania i przygotowania zdrowych, zbilansowanych posiłków.